Klub Karate Tradycyjnego 'Orzeł' w Poznaniu
belka1 aktualność belka2  
II Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Tradycyjnym
II Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Tradycyjnym
06 kwietnia 2019 Tarnowo Podgórne
XVI Turnieju Eliminacyjnego do Pucharu Polski i Mistrzostw Polski
XVI Turnieju Eliminacyjnego do Pucharu Polski i Mistrzostw Polski
Września
ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM!!!
ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA W NOWYM ROKU SZKOLNYM!!!
Prowadzimy szkolenie na wszystkich szczeblach zaawansowania i wieku. Nasi instruktorzy to wybitni specjaliści z kwalifikacjami Ministra Sportu i Turystyki Rzeczpospolitej Polskiej. Treningi odbywają się w sekcjach w Poznaniu, Tarnowie Podgórnym, Kicinie, Lusowie i Kamionkach.


belka1 aktualność belka2  
2019-04-06 | Czwartek
II Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Tradycyjnym

DATA:                         06 kwietnia 2019 r. (sobota) godz. 10.00 (rozpoczęcie zawodów)

MIEJSCE:                  hala sportowa OSiR , ul. Nowa 15 w Tarnowie Powtórnym k/Poznania,
                                           
ORGANIZATOR:       UKS KT "Orzeł" Lusowo,
                                   KKT "Orzeł" Poznań,
                                   Wielkopolski Związek Karate Tradycyjnego

KONKURENCJE:
Gr. A (7 lat i młodsi) ur. w latach 2012 i młodsi    
Gr. B (8,9 lat) ur. w latach 2011, 2010   
Gr. C (10-11 lat) ur. w latach 2009,2008    
Gr. D  młodzik (12-13 lat) ur. w 2007,2006
Gr. Junior mł. (14-15 lat) ur. w 2005,2004   
Gr. Junior (16-17 lat) ur. w 2003,2002   
Gr. młodzieżowiec (18-20 lat) ur. w 2001,2000,1999   
Gr. senior (21 – 39 lat) ur.  1998 - 1980    
Gr. oldboy (40 lat i starsi) ur. w 1979 i wcześniej


PRZEPISY
Kihon:                 ZKD: →oi zuki jodan, ←age uke, →mae geri chudan, ←gedan barai (3 kroki)
Kata: 
Grupa A,B,C,D  do 7 kyu: Eliminacje, półfinał i finał: HEIAN 1-2
Grupa B,C ,D        6-4 kyu: Eliminacje, półfinał: HEIAN 1-5 finał: HEIAN 3-5
Grupa D                3-1 kyu: Eliminacje, półfinał: HEIAN 1-5 finał: HEIAN 4-5 + BASSAI DAI, JION,  KANKU DAI           
Kata wykonywane parami. Sędzia wybiera kata, dostosowując do niższego stopnia
Gr. junior mł. junior, młodzieżowiec, senior        Eliminacje, półfinał, finał:       Kata z listy WTKF
Kumite:
Chłopcy/ Mężczyźni
Gr. 10-11 lat
                        eliminacje i finały: Kihon Ippon Kumite ( 3 ataki - hidari)
                                  atak: pw. ZKD oi zuki jodan         obrona: pw. HD age uke, kontr. gyaku zuki*
                                  atak: pw. ZKD oi zuki chudan      obrona: pw. HD soto uke, kontr. gyaku zuki
                                  atak: pw. ZKD mae geri chudan   obrona: pw. HD gedan barai, kontr. gyaku zuki
Gr. Młodzik:
                       eliminacje i finały;
                                  do 6 kyu:  Kihon Ippon Kumite  j. w.
                                  od 5 kyu:  Jiyu Ippon Kumite (3 ataki z postawy wolnej kamae te, hidari)
                                                   ataki: kizami zuki jodan, gyaku zuki chudan, mea geri chudan
                                                   obrona: Oji waza ( sen lub go no sen)
Gr. Junior młodszy:
                        eliminacje: Ko-go Kumite
                        finał: Jiyu Kumite
Gr. Junior:
                       eliminacje: Ko-go Kumite
                       półfinał, finał: Jiyu Kumite
Gr. Młodzieżowiec, Senior:  Jiyu Kumite
Gr. Oldboy: Kihon Ippon Kumite, Jiyu Ippon Kumite, Ko-go Kumite,  Jiyu Kumite (w zależności od zgłoszeń)


Dziewczęta / Kobiety
Gr. 10-11 lat
                        eliminacje i finały: Kihon Ippon Kumite  j.w.
Gr. Młodzik:
                       Eliminacje i finały;
                                 do 6 kyu:  Kihon Ippon Kumite  j.w.
                                 od 5 kyu:  Jiyu Ippon Kumite  j.w
Gr. Junior młodszy:
                      eliminacje: Ko-go Kumite
                      finał: Jiyu Kumite
Gr. Junior:
                      eliminacje: Ko-go Kumite
                      półfinał, finał: Jiyu Kumite
Gr. Młodzieżowiec, Senior: Jiyu Kumite
Gr. Oldboy: : Kihon Ippon Kumite, Jiyu Ippon Kumite, Ko-go Kumite,  Jiyu Kumite (w zależności od zgłoszeń)
                                          
*ZKD - zenkutsu dachi, HD - hachiji dachi, pw. - pozycja wyjściowa


1.ILOŚĆ ZAWODNIKÓW: dowolna w każdej konkurencji z każdego klubu
2.OPŁATA STARTOWA  : 35 zł. zgłoszenia po terminie 29.03.2019r.  - opłata 50 zł

                                                     
Uwaga!!!
W przypadku nie zgłoszenia odpowiedniej ilości zawodników (min.4 w danej grupie startowej) organizator ma prawo skreślenia konkurencji z programu zawodów lub połączenia grup.

Dzieci do lat 13 w fazie eliminacyjnej dzielone są na grupy w ramach których toczą walki każdy z każdym o wejście do finału, finał system chorągiewkowym.

Konkurencje kumite w systemie każdy z każdym ,finały w systemie pucharowym   


Medale, puchary:
1. Za pierwsze trzy miejsca przewidziane są medale i dyplomy, puchar za pierwsze miejsce
w poszczególnej konkurencji.
2. Medale dla wszystkich uczestników w Grupach A,B,C,D

 WARUNKI STARTU DLA ZAWODNIKÓW:
1.    Odpowiedni wiek do startu w danej kategorii (Paszport PZKT, legitymacja szkolna),
(decyduje rok urodzenia).
2.    Aktualne badania lekarskie w zakresie medycyny sportowej lub posiadającego certyfikat Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej.
3.    Ubezpieczenie NNW.
4.    Posiadanie pisemnej zgody przedstawicieli ustawowych na start w zawodach osób nieletnich *,
5.    W konkurencji kumite obowiązkowo ochraniacze na zęby, krocze, a zawodniczki ochraniacze na piersi.
6.    Dokonanie opłaty startowej.

W turnieju obowiązują przepisy WTKF. Za posiadanie ww. dokumentów odpowiedzialni są opiekunowie grup


HARMONOGRAM ZAWODÓW :


06.04.2019 – sobota 

10.00 – Oficjalne rozpoczęcie turnieju,
10:15 – 16:30 – Eliminacje oraz finały w poszczególnych konkurencjach i kategoriach wiekowych, 
17.00 – Zakończenie zawodów pożegnanie uczestników oraz wszystkich zaproszonych gości, sędziów
i kibiców.

Wszystkie pytania dotyczące II Otwartych Mistrzostw Wielkopolski w Karate Tradycyjnym prosimy kierować drogą  e-mail na adres: karateorzel@onet.pl, orzel@karatedo.pl
tel. Andrzej Zarzeczny 512 357 057, Szymon Gogola 512 352 070, Łukasz Urbaniak 515 689 004


ZAPRASZAMY!

Klub wspieraja: Hotel Vivaldi Piranus Regnis Poznań KEMA VMG