IV Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Tradycyjnym – 15.05.2022 Tarnowo Podgórne

IV Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Tradycyjnym – Tarnowo Podgórne 15.05.2022  – relacja

IV Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski w Karate Tradycyjnym za nami.

W Niedziele do Tarnowa Podgórnego zawitało 310 zawodników z 12 klubów z zachodniej
i centralnej części Polski. Patronat Honorowy nad imprezą objął Wójt Gminy Tarnowo Podgórne Pan Tadeusz Czajka a imprezę otworzył Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnowie Podgórnym Pan Radosław Szukała. Organizatorami wydarzenia byli: Klub Karate Tradycyjnego „Orzeł” Poznań, UKS KT „Orzeł” Lusowo, Wielkopolski Związek Karate Tradycyjnego.

Rywalizacja toczyła się na 4 planszach w 55 konkurencjach, od przedszkolaków po oldbojów.

Zawody odbyły się w szczycie przygotowań do najważniejszych imprez roku jakimi będą Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych, Juniorów, Młodzieżowców i Seniorów – Zielona Góra 06. 2022 oraz Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym – Łódź 06.2022. Widać było wysoki poziom wyszkolenia zawodników a rywalizacja z najlepszymi stwarza warunki
do rozwoju i samodoskonalenia.

Zawodnicy KKT „Orzeł” Poznań uplasowali się w ścisłej czołówce klasyfikacji medalowej zawodów, zdobywając 9 złotych, 11 srebrnych i 8 brązowych medali:

Złote medale i puchary wywalczyli:  

– kihon: Sebastian Stachowiak

– kata: Katarzyna Pawlicka, Natalia Prewicz, Łukasz Smętek

– kumite: Jan Urbaniak, Natalia Prewicz, Marta Ciszak, Beniamin Wieczorek, Łukasz Smętek

Srebrne medale zdobyli:

– kihon: Aleksander Ograbisz, Piotr Jeżowski,

– kata: Wojciech Grycman, Oliwia Juchniewicz, Jan Urbaniak, Adrian Koralewski, Marta Ciszak, Bartosz Pietrzak,

– kumite: Igor Prewicz, Lena Frołow, Weronika Magda

Brązowe medale zdobyli:

– kihon: Julia Kantarek,

– kata: Tadeusz Kaja, Mikołaj Pawlaczyk, Jakub Urbaniak, Antonia Sidor, Paweł Zięba,

– kumite: Alicja Główka, Bartosz Dragon

Tuż za podium na IV miejscu znaleźli się:

– kihon: Aleksander Krajewski, Borys Przyszczypkowski, Maja Sobczak,

– kata: Grzegorz Pielaszkiewicz, Mikołaj Stoiński, Dominik Różak, Paweł Czaprański, Alice Kwiatecki, Celina Anioła, Lena Stube, Milena Sokołowska, Beniaimn Wieczorek, Anna Piechocka

– kumite: Michał Tomczak, Dominika Tęczyńska

Wszystkim zawodnikom gratulujemy udanych występów, szczególnie tym, którzy pierwszy raz wystąpili w tak dużych zawodach. Z pewnością już niedługo to zaprocentuje.

Podziękowania dla sponsorów oraz wolontariuszy za wsparcie  i zaangażowanie.

Pałac Jaśminowy

Baltin Hotel & SPA

Drukmania

Gmina Tarnowo Podgórne

Ośrodek Sportu i Rekreacji Tarnowo Podgórne

Projekt współfinansowany przez Gminę Tarnowo Podgórne

Uczniowski Klub Sportowy Karate Tradycyjnego „ORZEŁ” Lusowo
62-080 Tarnowo Podgórne, ul. Nowa 6, Lusowo
tel./kom. 515 689 004, 512 35 20 70
e-mail: karateorzel@onet.pl,

Uczniowski Klub Sportowy Karate Tradycyjnego „ORZEŁ” Lusowo
62-080 Tarnowo Podgórne, ul. Nowa 6, Lusowo
tel./kom. 515 689 004, 512 35 20 70
e-mail: karateorzel@onet.pl,