Zawody sportowe

Relacja z XXIV Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci w Karate Tradycyjnym

W dniach 15-16 czerwca Hala Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza przy ul. Zagajnikowej 9  w Poznaniu gościła młodych adeptów karate tradycyjnego z całego kraju.
XXIV Ogólnopolski Puchar Dzieci zgromadził 800 uczestników z 53 klubów z całej Polski, zgłoszonych do 1450 startów w poszczególnych konkurencjach. Wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka oraz Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka.

Organizatorami zawodów byli Polski Związek Karate Tradycyjnego, Wielkopolski Związek Karate Tradycyjnego oraz Klub Karate Tradycyjnego „Orzeł” Poznań, który w tym roku świętuje jubileusz 50-lecia działalności.

Zawody otworzył Wiceprezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego sensei Andrzej Olech. Podczas ceremonii otwarcia zawodów, p.o. Dyrektora Sportu, Pan Maciej Piekarczyk, w imieniu Prezydenta Miasta Poznania Jacka Jaśkowiaka wręczył symboliczne wyróżnienie Prezesowi KKT „Orzeł” Poznań, Szymonowi Gogoli.  za wkład w rozwój i propagowanie karate tradycyjnego w regionie i kraju. Wyróżnienie podkreśliło nieocenioną rolę klubu w popularyzacji i rozwijaniu tej dyscypliny sportu. Wśród gości honorowych był również przedstawiciel Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego Pan Krzysztof Piechocki.

Równocześnie z zawodami odbywał się piknik z okazji 50-lecia Klubu Karate Tradycyjnego „Orzeł” Poznań. Piknik przyciągnął uczestników i ich rodziny szeroką gamą atrakcji. Na gości czekał grill, dmuchańce dla dzieci, wata cukrowa oraz różnorodne gry i zabawy. Nie zabrakło także animacji sportowych, które promowały aktywność fizyczną i zdrowy styl życia. Atmosfera pikniku sprzyjała integracji oraz wspólnemu świętowaniu tego wyjątkowego jubileuszu.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, co podkreślali zarówno sędziowie, jak i trenerzy. Młodzi karatecy rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych, demonstrując swoje umiejętności w kata i kumite. Zaangażowanie i pasja zawodników były widoczne na każdym etapie zawodów, co sprawiło, że rywalizacja była niezwykle emocjonująca.

Wśród medalistów znaleźli się również zawodnicy KKT „Orzeł” Poznań:
II m. Julia Slefarska – kumite dziewcząt 12-13 lat,
II m . Gabriela Juszczak (UKS „Orzeł”) – konkurencja kata dziewcząt 10-11 lat,
II m. Jacek Jarmuszkiewicz i Mikołaj Filut (UKS „Orzeł”) – enbu chłopiec/chłopiec 7 lat
i młodsi,
III m. Jakub Urbaniak – konkurencja kata chłopców 10-11 lat,
III m. Henryk Zięba i Krzysztof Smętek – enbu chłopiec/chłopiec 12-13 lat
IV m. Laura Książkiewicz, Michalina Głuszyńska, Celina Anioła – kata drużynowe dziewcząt 12-13 lat,
IV m. Jagna Greberska, Łucja Greberska, Hubert Karasiewicz, – kata drużynowe dzieci 7 lat i młodsi,
V m. Laura Książkiewicz – kata dziewcząt 12-13 lat
V m. Gabriela Stachowiak – kumite 12-13 lat
V m . Przemysław Segień (UKS „Orzeł”)– kata chłopców 8-9 lat

Najlepsi zawodnicy XXIV Ogólnopolskiego Pucharu Dzieci już w październiku będą mieli okazję reprezentować Polskę na Pucharze Świata w Hiszpanii. To nie tylko wielkie wyróżnienie, ale również szansa na zdobycie cennego doświadczenia na międzynarodowej scenie.

XXIV Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym zakończył się sukcesem zarówno pod względem organizacyjnym, jak i sportowym. Wydarzenie to nie tylko promowało karate tradycyjne, ale także integrowało społeczność karate i dostarczyło niezapomnianych wrażeń.

Wydarzenie zostało dofinansowane z budżetu Województwa Wielkopolskiego oraz budżetu Miasta Poznania.

                                                                                             Klub Karate Tradycyjnego „Orzeł”

Dziękujemy partnerom i sponsorom wydarzenia.

Polski Związek Karate Tradycyjnego

Wielkopolski Związek Karate Tradycyjnego

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

Miasto Poznań

TVP 3 Poznań

Radio Eska Poznań

Keeza

Chem Tank Trans

Przychodnia w Babkach

Ziaja

Toma

Zeelandia

Drukmania

Decathlon Poznań

Restauracje Estella

Speckable.pl